A101’de Satışa Sunulan Xiaomi Bluetooth Kulaklık FlipBuds Pro Modeli Alınır mı? Özellikleri ve Yorumları

26 Ekim 2023 A101 Aldın Aldın kataloğunda yer alan Xiaomi FlipBuds Pro Bluetooth Kulaklık özellikleri ve yorumları ile burada!

Türkiye’nin en büyük perakende market zincirlerinden A101 Aldın Aldın katalog listeleri yayınlandı. 26 Ekim Aldın Aldın kataloğunda satışa çıkan Xiaomi Bluetooth Kulaklık FlipBuds Pro modelinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız sizi aşağıya alalım.

Bu içerik 26.10.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre listelenen ürün fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.

Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

“Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.”

a101.com.tr internete özel aldın aldın fırsatları arasında yer alan Xiaomi FlipBuds Pro Bluetooth Kulaklık, en çok ilgi çeken ürünlerden biri oldu.

Piyasaya göre uygun fiyatıyla dikkat çeken Xiaomi FlipBuds Pro Bluetooth Kulaklık, çok merak edildiği için özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına bakalım istedik.

5.000’den fazla kulak testi, 10.000’den fazla kullanıcıdan gelen araştırma verileri ve 20’den fazla değişim döngüsüyle, daha rahat bir kullanım deneyimi için hafif kulağı saran bir tasarımıyla öne çıkıyor.

40 dB hibrit aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde arka plan gürültüsünü %99’a kadar engelleme özelliği bulunuyor. Bulunduğunuz ortama en uygun işitme deneyimini yaşamak için ofis, günlük ve uçak modları arasında seçim yapabilir, şeffaflık modu sayesinde de kulaklıkları çıkarmadan çevrenizle bağlantıda kalabilirsiniz. Gürültülü bir ortamda bile ses frekanslarını net bir şekilde tutabilen ses geliştirme özelliği, arkadaşlarınızla rahatça sohbet etme imkanı sunuyor.

3 mikrofonlu gürültü engelleme teknolojisi sayesinde gürültülü ortamlarda bile net görüşmeler yapabilirsiniz.

Telefon görüşmelerinde her bir kelimenin açık ve net bir biçimde duyulmasını sağlayan teknoloji, insan seslerini ustaca yakalayarak berrak bir görüşme sağlıyor. 

Dinleyicilere etkileyici ve nefes kesici bir ses deneyimi vaat eden 11 mm’lik süper dengeli hoparlör, net tizler, hassas orta tonlar ve derin baslar sunuyor. Bu, konuşmaların daha anlaşılır hale gelmesini sağlıyor ve iletişimdeki belirsizlikleri ortadan kaldırıyor.

Qualcomm QCC5151, Bluetooth ses SoC teknolojisinin en son ve en üstün örneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu teknoloji, Low Energy özelliği sayesinde sağlam bir bağlantı ve gelişmiş işlevselliği bir arada sunuyor, böylece kullanıcılarına yeni nesil bir deneyim yaşatıyor.

Kullanıcıların ses deneyimlerini daha da zenginleştiren ve kesintisiz bir ses deneyimi sağlayan bu teknolojileri sayesinde bluetooth ses deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Sadece beş dakikalık bir şarj süresiyle, iki saat boyunca kesintisiz müzik keyfi yaşayabilirsiniz.

Kulaklıklarınızı kutusunda tamamen şarj etmek için yalnızca 35 dakika yeterli oluyor. Aktif gürültü engelleme (ANC) özelliği kapalıyken kulaklığınızın pil ömrü 7 saat, toplamda ise 28 saate kadar çıkabiliyor. Ancak ANC özelliği açıkken, kulaklıkta bu süre 5 saate düşerken, toplam pil ömrü 22 saate kadar uzanabiliyor.

Android, iOS ve Windows gibi çeşitli platformlara eş zamanlı olarak bağlanabiliyor.

Bu sayede dizüstü bilgisayarınızda film keyfinizi telefon görüşmelerinizin araya girmesiyle yarıda kesmek zorunda kalmayacaksınız. 

MIUI uygulaması ile gürültü engelleme modlarını seçip, hareketle çalıştırma gibi işlevleri kolaylıkla yapılandırabilirsiniz. Ayarlar öğesine dokunarak açılır pencereden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi FlipBuds Pro Bluetooth Kulaklık, dokunma ve basma işlevleriyle kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor.

Kontrolü tamamen parmaklarınıza bırakıyor. Ayrıca, ‘kulaklığımı bul’ özelliği sayesinde, telefonunuzla kulaklıklarınızdaki mikro hoparlörleri aktif hale getirebilirsiniz. Bu hoparlörlerden çıkan ses, bluetooth bağlantı menzili içerisinde kaybolan kulaklıklarınızı rahatça bulmanıza yardımcı olacaktır.

Xiaomi Bluetooth Kulaklık hakkında genel olarak olumlu yorumlar bulunuyor. İşte bazı kullanıcıların Xiaomi FlipBuds Pro Bluetooth Kulaklık ile ilgili görüşleri:

  • Aklımda soru işaretleri dolu olan birisiydim, iyi ki de almışım, çok mükemmel, şüphesiz alın. Eşime almıştım, kendime de sipariş verdim.

  • Ben müzik dinlemekten daha çok görüşme için aldım. Gerçekten kimi arasam, görüşme sonunda sorduğumda kulaklıkla görüştüğümü fark etmemişler. Gerçekten çok araştırdım ve inceledim. Müzik ayrıntılarını bilmiyorum, çok da anlamıyorum zaten ama görüşme konusunda beklentimin çok üzerinde çıktı. Çok hızlı şarj oluyor. Tavsiye ederim. Bu arada telefonumun markası Xiaomi 12T.

  • Xiaomi ürünlerine önyargılıydım, daha önceden kullandığım için. Ancak bu Flipbuds Pro çıtayı aşmış. Deneyimlerime gelecek olursak, ANC müthiş. Çok başarılı. Üç ana modu ve üçten fazla yan modları mevcut. Çok gürültülü ortamlarda gürültüyü kesiyor. Nasıl kestiğini ben de anlayamıyorum, anlam veremiyorum. Beni şaşırtan kısım bu olmuştu. Sony MX4 ile karşılaştırdım, bana göre bu kulaklığın ANC’si daha başarılı. Ses kalitesi çok iyi, tizler çok başarılı. Bas çok iyi diyemem ama gayet yerinde. Bu kulaklık dokunmatik basınçla çalışıyor, dokunma ile değil. Dolayısıyla, çoğu kişi dokunmatik çalışmıyor diye iade ediyor. Basınç uygulamanız gerekiyor ve dokunmatikler güzel çalışıyor. Aldığınız ürünü araştırın, bazıları eli oraya gidiyor ve dokunmatikten dolayı rahatsız oluyor, basınçlı olması bu sebeple bazı insanlar için en ideal. Kulaklığın birini çıkardığımda, şarkı duruyor. Tekrar kulağıma taktığımda kaldığı yerden ben hiç müdahale etmeden devam ediyor. Piyano rengi müthiş, dokusu hayran bıraktırıyor. Bu hangi marka çok güzelmiş diye görüntüsüyle çok olumlu övgüler alıyorum. Çizilmeye hassas bir yapısı var, kılcal çizikler olası. Ses çok yüksek değil. Ortalama ses yüksekliği var, çok yüksek sesli dinleyenler bunu almamalı diye düşünüyorum. Sony MX4 ile kıyasladığımda çok da bir farkın olmadığını gördüm, fiyatına göre MX4 bunun 2 katından daha fazla paraya satılıyor. Ben Samsung telefonda kullanıyorum, Xiaomi Flipbuds Pro için diğer telefonlarda destek sunmuyor kendi uygulamasında bu sebeple, başka bir uygulama indirdim. Şu an herhangi bir sorun yok, sorunsuz kullanıyorum. Çift bağlantıyı destekliyor. Biri bilgisayarda, diğerini telefona bağlıyorum. Kulağa çok iyi oturuyor, ancak silikonsuz sevenler için uygun değil. Kulağınıza uygun bir şekilde oturup oturmadığını da test edebiliyor. Çok hızlı şarj oluyor. Type C girişi büyük avantaj. Kulaklığı çıkarıp kulağıma götürene kadar bağlanıyor. Mikrofonda sesim karşı tarafa çok iyi ulaşıyor, karşı tarafın sesi ANC aktifken gürültülü ortamda bile çok net bir şekilde ulaşıyor. Kulaklığın herhangi bir eksisi yok bana göre.

  • Ürüne gelecek olursak, yaklaşık 5 gündür ürünü kullanıyorum. Dokunmatik cihazlara göre basmalı kontroller gerçekten çok pratik ve kullanışlı. Yapmak istediğiniz eylemi anında gerçekleştirebiliyorsunuz. Diğerlerinde yaşanan yanlış algılamalar yok bu cihazda. Ses performansı ve gürültü önleyici modu gerçekten mükemmel. Gürültü önleyici moda aldığınızda, dış seslerle irtibatı tamamen olmasa da %80 oranında kesiyor. Dış sesler çok az uğultu olarak geliyor. Bu konuda çok başarılı. Müzik kalitesi profesyonel değilseniz, oldukça iyi. YouTube’dan kontrollerini yaparak yazıyorum bu gözlemimi. Telefonla konuşma kalitesine gelecek olursak, daha önce kullandığım kulaklıklarda, karşı tarafa sesimin derinden gittiğiyle ilgili şikayetler alıyordum. Bu kulaklıkla yaptığım görüşmelerde, telefonla görüşme kalitesi aynen korunuyor, kulaklıkla konuştuğumu karşı taraf anlamıyor. Kulaklıkların kulağa oturması çok iyi. Kulağınızda olduğunu hissediyorsunuz ama herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Düştü mü? Kaydı mı? gibi bir endişe yaratmıyor. Xiaomi Redmi 10 Pro telefonla kullanıyorum. Bağlantı anında sağlanıyor. Yaptığınız ayarları saklayarak, bir sonraki kullanımda kutu kapağınızı açmanızla birlikte anında bağlanıyor. Kısacası Bluetooth cihazlar arasında öne çıkıp, fark yaratan bir model. Kaliteli bir kulakiçi Bluetooth arayanlara tavsiye ederim.

  • ANC’si var ve %95 gürültüyü müthiş engelliyor. Mikrofon kalitesi iyi, karşı tarafla rahat konuşuluyor. Ses kalitesi iyi, ses seviyesi yeterli bence. Daha yüksek ses sevenler için belki bir tık aşağıda olabilir ama sonuçta Bluetooth kulaklık. Çekimi çok iyi, kulaklığın 5.2 Bluetooth telefonla kullandığım için de olabilir. Malzeme kalitesi premium, şarjı gayet iyi gidiyor.

  • Müzikle uğraşan biri olarak stüdyo kulaklığı kalitesinde müzik dinleyebilirsiniz, aktif gürültü önleyici inanılmaz iyi. Çıkardığımda alt katımda matkap çalışıyormuş, ben müziği kapatmış olmama rağmen hiçbir şekilde duymadım sesi.

Aradığınız bluetooth kulaklığın Xiaomi FlipBuds Pro Bluetooth Kulaklık olduğuna karar verdiyseniz, dilerseniz Amazon güvencesiyle daha uygun fiyata buradan, Hepsiburada güvencesiyle de buradan alabilirsiniz.

En çok tercih edilen diğer bluetooth kulaklık modellerine de göz atmak isterseniz buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x