Begüm Üresin: Elimizden gelenin en iyisini yapacağız!

Türkiye’de kadın futbolunun çok iyi bir ivme yakaladığının altını çizen Üresin, altyapı çalışmalarının yurt genelinde çok büyük bir ivme kazandığının altını çizdi.

U17 Avrupa Şampiyonası 2. Tur Maçları için Antalya’da Şubat ayı içerisinde kamp yaptıklarını vurgulayan Üresin, “İyi bir kamp dönemi geçirdik. Şimdi artık maçlarımız için hazırlanıyoruz. Çok zorlu bir gruptayız. İspanya, Hollanda ve Ukrayna rakiplerimiz. İspanya ve Hollanda, kadın futbolunda çok üst düzey takımlar. Çok geniş bir altyapıları var. Lig seviyeleri çok yukarıda. Ukrayna da gelişmekte olan bir takım. Ancak biz rakipler zorlu da olsa A Ligi’nde kalabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Oyuncularım buna odaklanacak” ifadelerini kullandı.

Türk oyuncuların doğuştan yetenekli olduğunu belirten U17 Kız Millî Takım Teknik Direktörü, “Bu yetenekleri antrene etmek için yoğun bir çaba harcıyoruz. Öğrenme ve gelişme zamanındalar. Böylesine güçlü ve ciddi rakiplerle oynamak, gelişim sürecindeki oyuncularımız için çok büyük bir fırsat. Bunlar çok değerli tecrübeler. Biz tabii ki Hollanda’da elimizden geleni yapacağız. Ama orada kazanacağımız en önemli etken; edineceğimiz büyük tecrübe olacak. Ulaşmak istediğimiz seviyeye çıkmak zaman istiyor. Bunları başarabilmemiz gerçekten zamana ihtiyacımız var. Kadın futbolunda yakaladığımız büyük çıkışı, belirli bir zaman içerisinde tüm yaş kategorilerimizde göreceksiniz. Geçmiş dönemlere nazaran artık genç oyuncularımız çok daha fazla oyun bilgisine sahip ve kondisyonları daha da yukarıda. Böylesine güzel turnuvalarla tecrübemizi arttırıp, belirli bir zaman sonra kadın futbolunda çok önemli bir yer edinmiş ülkelerden olmak istiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x