Doğan Holding’den KAP açıklaması: Gama Recycle’ı satın alıyor

Açıklamaya göre, söz konusu işlemde; Gama Recycle’ın şirket değeri 159,9 milyon dolar ve özsermaye değeri ise 49,6 milyon dolar olarak dikkate alındı.

Gama Recycle sermayesinin yüzde 70’ine denk gelen payların iktisap bedeli; bir kısmı Satıcı’ya nakit ödeme, kalan kısmı ise mali yapının güçlendirilmesi amacıyla Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında satıcı adına ödemeler niteliğinde olmak üzere (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam 34,7 milyon dolar olacak.

Açıklamada, “Satıcı’ya nakit ödeme ve Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında gerek Öncü GSYO ve gerekse de Satıcı adına ödemeler dikkate alındığında; Öncü GSYO açısından (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam yatırım tutarının 83 milyon ABD Doları olacağı öngörülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Pay devir işleminin, Rekabet Kurumu başvurusu ve onayının ardından; üzerinde mutabık kalınan tüm kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x