Uzman Görüşü: Cazip Yatırım Fırsatı Arayanlar için İşte 3 Altcoin!

Daha geniş kripto para piyasası önceki günlerde kayıplar yaşadı. Buna rağmen, birkaç altcoin bu modelden kopmayı ve aynı dönemde kazançlar elde etmeyi başardı. Kripto uzmanı Elmaz Sabovic, son fiyat hareketleri, artan yatırımcı ilgisi veya fiyatlarını etkileyen dış olaylar nedeniyle ön plana çıkan üç altcoin’e dikkatleri çekiyor. Uzman, bu seçimlerin önümüzdeki hafta için cazip yatırım fırsatları olduğunu söylüyor.

İlk sıradaki altcoin yapay zeka odaklı SingularityNet (AGIX)

SingularityNET (AGIX), Yapay Zeka (AI) hizmetlerine erişimi demokratikleştiren merkezi olmayan bir platform. Blockhain teknolojisini kullanarak, bireylerin yapay zeka hizmetleri oluşturabileceği, paylaşabileceği ve bunlardan para kazanabileceği bir pazar yeri oluşturuyor. Yapay zekanın son dönemde kaydettiği genişleme ve Nvidia’nın yüksek analist beklentilerini aşan kazançları göz önünde bulundurulduğunda, AGIX’in neden yükseldiği şaşırtıcı değil.

AGIX’in fiyatı, beklenen 0,50 dolarlık ‘kupa ve kulp’ fiyat hedefini karşıladı ve aştı. Bu da güçlü bir yükseliş ivmesi gösteriyor. Bu başarı sayesinde yatırımcılar artık AGIX’in yakın gelecekte 1 dolara ulaşma ihtimalini göz önünde bulunduruyor.

Kupa ve kulp içinde AGIX fiyatı. Kaynak: CRUAnalysis

Bu yazı sırasında, altcoin 0.71’dan işlem görüyordu. Geçtiğimiz 24 saat içinde %0,77’lik mütevazı bir kazanç elde etti. Bununla birlikte, hafta içindeki performansı %92,62’ye ulaşan kazançlarla dikkat çekiciydi. Ayrıca, ay boyunca %179,84 oranında etkileyici bir artış gösterdi.

AGIX 7 günlük fiyat grafiği.

İkinci sırada Siacoin (SC) var

Siacoin (SC), Sia Network içinde kullanılan para birimi. Kiracılar, sabit disk alanlarını kullanmak için ana bilgisayarlara Siacoin ile ödeme yapar. Ayrıca, ana bilgisayarlar yalnızca dosya depolamayı doğruladıktan sonra ödeme alır. Bu, fiyat ve çalışma süresi taahhütleri gibi şartları belirleyen “dosya sözleşmeleri” yoluyla mümkündür.

Mevcut SIA fiyat trendi, yükseliş trendi ile karakterize edilen güçlü bir yukarı yönlü ivmeye işaret ediyor. Özellikle, yakın zamanda bir direnç seviyesini aştı. Ayrıca, başarılı bir yeniden testten geçti. Bu da yukarı doğru yörüngenin potansiyel bir devamına işaret ediyor. Bu SC fiyat artışı, istikrar, performans ve kullanıcı deneyimine öncelik vererek çeşitli yönlerden kayda değer ilerlemenin altını çizen Sia ağının Şubat güncellemesine atfedilebilir. Önemli bir gelişme, ağ verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan, yaklaşan Utreexo hardfork’u için RHP4’ün entegrasyonunu içeriyor.

Siacoin’in destek ve direnç bölgeleri. Kaynak: TradingView

Basın zamanında altcoin 0.02 dolardan işlem görüyordu. Geçtiğimiz gün fiyatında %12,21’lik bir artış yaşadı. Ayrıca, bu hafta boyunca %61,23’lük bir kazanç elde etti. Buna paralel olarak ay boyunca %51,10’luk bir ilerleme gördü.

SC 7 günlük fiyat grafiği.

Son sıradaki altcoin yapay zeka coin’i Fetch.ai (FET)

Fetch.ai (FET), park yeri rezervasyonu veya uçuş rezervasyonları gibi rutin görevleri otomatikleştirmede bireylere yardımcı olmak için yapay zekadan yararlanan bir Blockchain platformu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere OpenAI’nin devrim niteliğindeki metin-video oluşturucusu Sora’nın piyasaya girmesinin ardından, hafta sonu boyunca FET gibi yapay zekayla bağlantılı tokenların fiyatlarında önemli bir artış yaşandı.

Analist Rekt Capital, son güncellemede, FET fiyatının grafikteki sarı daire ile gösterildiği gibi yaklaşık iki ay süren son düşüşünü yaşadığı belirtiyor. Grafik, FET fiyatının artık nihai direnç seviyesine meydan okumaya hazır olduğunu gösteriyor. Ayrıca, potansiyel olarak ATH seviyelerine yol açacağını ve fiyat keşif bölgesine gireceğini işaret ediyor.

FET potansiyel ATH ve fiyat keşfi. Kaynak: Rekt Capital

Yazı sırasında FET 1,10 dolardan işlem görüyordu. Token, geçtiğimiz geçtiğimiz hafta %60,05 ve geçtiğimiz ay %86,89’luk etkileyici kazançlar elde etti. Bununla birlikte, son 24 saat’te %2,36’lık bir düşüş yaşadı. FET’in kısa süre önce 1,2 dolar ile ATH seviyesine ulaştığını belirtmek gerekiyor.

FET 7 günlük fiyat grafiği.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x